טיפים מעולים לתחזוקת הקלנועית שלכם!

טיפים מעולים לתחזוקת הקלנועית שלכם!

טיפים מעולים לתחזוקת הקלנועית שלכם

התחדשתם בקלנועית? ברכות חמות! כעת, תוכלו גם אתם ליהנות מעצמאות, חופש וניידות פשוטה וקלה – עם כל אחד ולכל מקום. לא אחת נשאלת השאלה: "איך מתחזקים את הקלנועית?". בעוד לרבים ברור איך מתחזקים את הרכב הפרטי, לא כולם מודעים לתחזוקה הנדרשת ברכב החשמלי. לפניכם, מספר טיפים כלליים שיאפשרו גם לכם לשמר את ביצועי הקלנועית ואת חוויית הנסיעה שלכם.

1.תחזוקה שוטפת – היצמדות למשקל המומלץ

תחזוקת הקלנועית איננה נשענת רק על בדיקות עצמאיות או ע"י אנשי מקצוע, אלא גם על דפוסי השימוש שלכם בקלנועית. ההמלצה היא שלא להעמיס משקלים מעבר למותר. הסיבה: עומס משקל על הקלנועית פוגע בביצועים שלה, וגם עלול לפגוע ביציבותה. אנא הקפד/י להיצמד להוראות היצרן בלבד.

2.תדירות הטענת הסוללה בקלנועית

אז כן, הקלנועית היא רכב חשמלי, מה שאומר שאינכם נדרשים למלא בה דלק, אלא להטעין אותה. מהי תדירות ההטענה המומלצת? שאלה מצוינת! הטעינו את הקלנועית רק בעת שהסוללה ריקה, או לחילופין פעם אחת ביום. הטענות אינטנסיביות עלולות לגרום לשחיקה מוקדמת של הסוללה. יש לוודא שהמטען פועל כראוי.

3.ניקוי אבק מהקלנועית

אי אפשר לדבר על תחזוקה מבלי לדבר על ניקיון הקלנועית. מדוע חשוב לנקות אותה? ראשית, קלנועית נקייה תשפיע באופן ישיר על חווית הנסיעה שלכם. שנית, הניקיון תורם לשימור חלקי הקלנועית ושמירת הערך שלה. מאחר והקלנועית קטנה יחסית, הניקיון שלה איננו דורש מאמץ רב. תדירות הניקיון המומלצת היא אחת לחודש, אך בחודשי הקיץ המאופיינים גם בלא מעט אבק, יהיה כדאי לנקות אותה אחת לשבועיים. 

4.בדיקת לחץ האוויר

כמו ברכבים הפרטיים – כך גם עם הקלנועית: חווית הנסיעה שלכם תושפע ישירות מלחץ האוויר בגלגלים, ולכן כדאי לבדוק אותו. התדירות המומלצת היא אחת לחודש, אך במידה ואתם מתניידים באמצעות הקלנועית במשך שעות על בסיס יומי, השקיעו בבדיקת לחץ אוויר אחת לשלושה שבועות. ישנו קשר ישיר בין לחץ אוויר תקין ובין נסיעה בטוחה, אל תזניחו את הבדיקה!

5.שומרים על הקלנועית עם אביזרים מתאימים

ישנם אביזרים שונים שתורמים לתחזוקת הקלנועית. לדוגמא: סוכך הגשם. הקלנועית איננה כלי חשמלי עונתי, מה שאומר שתוכלו ליהנות מהניידות באמצעותה גם בחודשי החורף הגשומים. רכישת סוכך הגשם תאפשר לכם ליהנות מנסיעה נעימה ללא חדירה של רוחות וגשמים, אך בעיקר: לא יחדרו מים אל תוך הקלנועית כך שגם לא יהיה כל סיכוי להתפתחות קורוזיה. 

יש לאחסן את הקלנועית במקום מקורה מתחת גגון כשחיבורי החשמל מוגנים מגשם ומשמש יוקדת (למנוע התחממות יתר ו/או רטיבות יתר של המטען והמצברים).

נסיעה בטוחה עם הקלנועית החדשה שלכם!

לצד כללי התחזוקה הבסיסיים, כדאי לאבזר את הקלנועית באביזרים התורמים לחוויית נסיעה בטוחה יותר. לדוגמא:

  • התקנת פנסים שיסייעו בנסיעה בלילה
  • התקנת צופר שיאפשר לכם להתריע מפני סכנות

אנחנו ב"תל יוסף רכב חשמלי", נשמח לחלוק אתכם טיפים נוספים לתחזוקת הקלנועית! התקדמו גם אתם אל איכות חיים משודרגת ולחוויית נסיעה נגישה ופשוטה. לפרטים נוספים, אנו זמינים לכם.

ליעוץ או הדגמה חינם בביתכם השאירו פרטים:

מאמרים נוספים שיעניינו אותך